Kelionė į Telšius

Laikas: 2017m. rugsėjo 23d.
Vieta: Telšiai

Kelionės tikslas – aplankyti Rainių memorialą, Telšių miesto istorines vietas, susipažinti su šiuolaikiniais miesto pasiekimais.

Aplankėme Žemaičių muziejų ,,Alka“. Muziejaus gidė šiltai sutiko mūsų grupę, įdomiai pasakojo ir supažindino su Žemaitijos kraštu, jo istorija. Po to, susipažinome su Telšių miestu – puikiai besitvarkančiu, gausiai turist ų lankomu. Dauguma Brolijos narių čia lankėsi pirmą kartą, liko sužavėti gražiais vaizdais. Aplankėme ir nusifotografavome prie paminklo Laisvės kovotojams, kuris yra Telšių miesto Nepriklausomybės aikštėje. Vėliau nuvykome į Rainių miestelį aplankyti memorialo – Kančios koplyčios, tylos minute pagerbėme žuvusiuosius, nukankintus – paminklas skirtas visoms raudonojo teroro aukoms, Lietuvos sūnums ir dukroms – ištremtiems, nužudytiems, negrįžusiems.

Neretai pro šalį vykstantys žmonės bent trumpam užsuka į Rainius pagerbti žuvusiųjų - Rainių memorialas yra vienas pagrindinių paminklų kovotojams už laisvę ir Lietuvos patriotams, dėl tėvynės paaukojusiems gyvybes.