Sausio 13-osios minėjimas

Laikas: 2018m. sausio 13d.
Vieta: Panevėžys

2018-01-13

Dalyvavome Sausio 13-osios minėjime, Panevėžyje, kuris prasidėjo 11 val. Šv. Mišiomis Šv. Trejybės bažnyčioje. Mišias aukojo vyskupas Linas Vodopjanovas. 12 val. rinkomės Laisvės aikštėje, prie miesto savivaldybės administracinio pastato, šventiniam minėjimui. Susirinkusiuosius pasveikino miesto meras Rytis Račkauskas. Koncertavo politinių kalinių ir tremtinių choras ,,Likimai“. Kraštotyros muziejuje aplankėme ekspoziciją ir parodą. Kino teatre ,,Garsas“ žiūrėjome filmą ,,Šerkšnas“. 16 val. Sausio 13-osios skvere uždegėme žvakutes, degė fakelai, kalbėjo miesto meras, garbūs svečiai. Koncertavo ,,Kitava“, politinių kalinių ir tremtinių choras ,,Likimai“. Prie laužo vaišinomės kareiviška koše ir arbata.


2018-01-14

Kasmetiniame bėgime ,,Gyvybės ir mirties keliu“, Vilniuje, jau penktą kartą dalyvavo Brolijos Tarybos pirmininkas Rimantas Čergelis. Į bėgimą 2018 m. užsiregistravo rekordinis skaičius – daugiau nei 8,3 tūkst. įvairaus amžiaus žmonių. Nubėgo 9 km. „Gyvybės ir mirties keliu“ bėgimai organizuojami ne tik Lietuvoje, bet ir kitose aštuoniose pasaulio šalyse. Šiais metais žuvusiuosius už Lietuvos laisvę pagerbė Jungtinėse Amerikos Valstijose, Belgijoje, Ispanijoje, Šveicarijoje, Jungtinėje Karalystėje, Vokietijoje, Estijoje ir Suomijoje. Čia bėgo daugiau nei 800 žmonių.


2018-01-15

Panevėžyje, mūsų Brolijos narės - Jadvyga Juškienė ir Rima Mieliūnienė, dalyvavo Panevėžio Kastyčio Ramanausko lopšelyje - darželyje (Direktorė D. Pakėnienė). Kartu su vaikučiais, daržalio auklėtojomis paminėjome Sausio 13-osios didvyrių atminimą. Renginys prasidėjo 10.30 val. Sugiedojome tautinę giesmę. Žuvusiuosius pagerbėme tylos minute, vaikučiai uždegė žvakutes ir atliko gražią programėlę. Dainavo ir skaitė eiles apie Lietuvą Tėvynę. Meno vadovė demonstravo ir komentavo filmą apie Sausio 13-osios įvykius. Vaikai dainavo ,,Žemėj Lietuvos – ąžuolai žaliuos“. Brolijos narės įteikė dovanėles.

Rima Mieliūnienė